چاپ این خبر
کد خبر : 86216
۹:۰۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۰

بد افزاری که تمام اطلاعات گوشی شما را سرقت می کند!

بدافزاری به نام zoopark تمام اطلاعات تلفن‌های هوشمند شامل عکس، ویدئو، داده‌های مربوط به اپلیکیشن و … را جاسوسی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از باشگاه خبرنگاران، کسپرسکی که به عنوان آزمایشگاه سخت افزار و نرم افزار نویسی فعالیت می کند این روزها نوعی بد افزار را شناسایی کرده که با هدف جاسوسی تمام اطلاعات گوشی های هوشمند را مورد حمله قرار می دهد و اطلاعاتی مثل رمزهای عبور، عکس‌ها، اسکرین‌شات‌ها، ویدئوها، داده‌های واتس‌اپ، تلگرام و اپلیکیشن‌های دیگر را سرقت می‌کند.

کسپرسکی معتقد است که این بدافزار فقط گوشی های هوشمند منطقه خاورمیانه را مورد حمله قرار داده است و از این رو احتمالا با هدف سیاسی انجام شده است.

گفتنی است؛ Zoopark که نام این بد افزار است در ۴ نسل تکامل یافته است؛ نسل اول یک مخرب ساده است که فقط جزییات حساب کاربران و اطلاعات مخاطبین را سرقت می کند اما آخرین نسل این بد افزار کی‌لاگ‌ها (فشرده شدن کلیدها روی صفحه)، داده موجود در کلیپ‌بورد، اطلاعات مرورگرها مانند تاریخچه جست‌وجو، عکس و فیلم‌های ذخیره شده روی کارت حافظه، سوابق تماس‌های صوتی و متنی و اطلاعات اپلیکیشن‌های امنی مانند تلگرام، نظارت و آن‌ها را غیرفعال می‌کند.

جالب است بدانید این بد افزار بدون نیاز به اجازه شما و در هر زمانی می تواند از صفحه موبایلتان اسکرین شات بگیرد و برای برای استخراج داده‌ها می‌تواند بدون هیچ سروصدایی و بدون این‌که کاربر بفهمد، تماس صوتی برقرار کند، فایل‌های متنی ارسال یا دستوراتی را به‌صورت کد اجرا کند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها