چاپ این خبر
کد خبر : 86235
۱۱:۲۸ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
مدیرکل انتقال خون استان اصفهان:

ذخیره خونی استان اصفهان به شش روز رسید/ ۹۷ درصد اهداکنندگان خون آقایان هستند

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان ذخیره خونی استان را شش روز اعلام کرد و گفت: امیدواریم در ماه مبارک رمضان هم همین روند اهدای خون ادامه پیدا کند تا در این ماه با مشکل کمبود ذخیره های خونی مواجه نشویم.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، مجید زینلی در رابطه به وضعیت ذخیره های خونی و اهدای خون در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: از آغاز امسال ۲۵ هزار نفر برای اهدای خون به پایگاه های انتقال خون سراسر استان مراجعه کردند.

وی با اشاره به این که ۱۹ هزار نفر از این افراد موفق به اهدای خون شدند، افزود: ۶۵ درصد از افرای که برای اهدای خون مراجعه می کنند، اهداءکنندگان مستمر و دائمی هستند.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان خاطر نشان کرد: آقایان سهم بسیار زیادتری در زمینه اهدای خون، یعنی سهم ۹۷ درصدی و خانم ها سهم سه درصدی در این کار دارند.

زینلی همچنین ذخیره خونی استان را شش روز اعلام و تصریح کرد: امیدواریم در ماه مبارک رمضان هم همین روند اهدای خون ادامه پیدا کند تا در این ماه با مشکل کمبود ذخیره های خونی مواجه نشویم.

وی در رابطه با اهدای خون در ماه مبارک رمضان گفت: پایگاه انتقال خون پل خواجو در کلانشهر اصفهان، به منظور خون گیری پس از افطار در این ماه در نظر گرفته شده است.

به گفته زینلی، مردم اصفهان می توانند از طریق سایت سازمان انتقال خون استان به نشانی www.ebto.ir و یا به نشانی وب سایت سازمان Esfahan.ibto.ir مراجعه کنند و برای اهدای خون اینترنتی نوبت بگیرند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها