چاپ این خبر
کد خبر : 86271
۱:۰۲ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۳۰
فرمانده انتظامی خوانسار:

رستوران‌ها برای فعالیت در ماه رمضان مجوز بگیرند

فرمانده انتظامی خوانسار گفت: در ماه مبارک رمضان رستوران‎ها، اغذیه فروشی‌ها و ساندویچ فروشی‌ها که از اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی مجوز رسمی دارند مجاز به فعالیت هستند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، ابراهیم توسلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خوانسار با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان سال جاری نیز همانند سال‌های گذشته طرح ویژه برخورد پلیس با روزه خواران در شهرستان اجرا شده است.

وی افزود: طبق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی هر کس علنی در اماکن عمومی و خیابان اقدام به روزی خواری کند مرتکب به عمل حرامی شده است و به حبس ۱۰ روز تا دو ماه و ۷۴ ضربه شلاق محکوم می‌شود.

فرمانده انتظامی خوانسار با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان در هنگام روز چادر زدن در پارک عسل خوانسار ممنوع است، گفت: مأموران انتظامی به صورت نامحسوس در تفرج‌گاه و پارک‌ها در حال گشت‌زنی هستند و با روزه خواران برخورد قاطع و قانونی می‌شود.

وی با اشاره به این‌که پلیس انتظامی خوانسار در ماه مبارک رمضان بر واحدهای صنفی نظارت کامل دارد، گفت: در ماه مبارک رمضان رستوران‎ها، اغذیه فروشی‌ها و ساندویچ‌فروشی‌ها که از اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی مجوز رسمی دارند مجاز به فعالیت هستند، مابقی رستوان‌ها نیز می‌توانند جهت اخذ مجوز به اداره اماکن عمومی مراجعه کنند.

توسلی با اشاره به این‌که روزه‌ خواری در ملأ عام بی احترامی به حقوق شهروندان است، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه روزه خواری و موارد علنی فساد موارد را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

فرمانده انتظامی خوانسار با اشاره به هشدارهای لازم در مورد پیشگیری از سرقت موتور سیکلت گفت: راکبان موتورسیکلت برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت آن را به لوازم ایمنی مجهز کنند.

وی با بیان این‌که از پارک کردن موتورسیکلت در مکان‌های خلوت و تاریک خودداری شود، افزود: از رها کردن موتورسیکلت به صورت روشن خودداری کنند.

توسلی تأکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر از واجبات دین است و شهروندان خوانساری در زمینه امر به معروف و نهی از منکر با مأموران انتظامی همکاری لازم را انجام دهند، همکاری با پلیس در زمینه اجرای امر به معروف منجر به کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی در جامعه می‌شود.

خبرنگار معصومه فصاحت

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها