چاپ این خبر
کد خبر : 86283
۷:۱۴ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۶
مدیر کل مدیریت بحران استانداری تأکید کرد

ضرورت برنامه‌ریزی برای جلوگیری از خشک شدن باغات در خوانسار

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: کمیته برنامه‌ریزی توزیع منابع آب در شهرستان فعال است و باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد تا باغات در شهرستان خشک نشود.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، منصور شیشه‌فروش عصر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان خوانسار اظهار کرد: در کشور حوادث طبیعی و پدافند غیر عامل از سوی مدیریت بحران پیگیری می‌شود، شورای عالی مدیریت بحران در کشور برعهده رئیس جمهور است و وزارتخانه‌های دولت کارگروه‌های اصلی را برعهده دارند که هر کدام مسؤول پیگیری هر یک از حوادث هستند.

وی با بیان اینکه هر مسؤول در حوزه مدیریت بحران باید با عشق و علاقه کار کرده و آرامش را به جامعه تزریق کند، افزود: مسؤولان از شرایط سخت جامعه نباید خسته شوند، باید با شرایط جامعه سازگار بود و مشکلات مختلف را به صورت شبانه‌روزی پیگیری کرد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت:کشور ایران در دو کمربند آلپ و هیمالیا قرار گرفته و در گسل زلزله هستیم و هر ده سال یکبار یک زلزله بزرگ اتفاق می‌افتد.

شیشه‌فروش ادامه داد: کشور در کمربند خشک و نیمه خشک قرار دارد که سال‌های پرآبی همیشگی نیست و دچار کم آبی هستیم و باید با این شرایط سازگار باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید تدوین استراتژی و تهیه سناریوی حوادث مختلف انجام شود، گفت: باید دامداران و کشاورزان محصولات و دام و طیور خود را بیمه کنند تا غرامت خسارت به آنان پرداخت شود.

شیشه‌فروش با اشاره به اینکه باید بانک اطلاعاتی حوادث مختلف در شهرستان را جمع آوری کرد، اظهار داشت: هر دستگاه موظف است وظایف خود را در حوادث مختلف مستند‌سازی کند تا راهکاهای پیشگیری از حوادث بررسی شود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار کرد: کمیته برنامه‌ریزی توزیع منابع آب در شهرستان دائر است و باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد تا باغات در شهرستان خشک نشود.

وی اظهار کرد: وضعیت منابع آبی شهرستان بررسی شد و با توجه به کاهش بارندگی‌ها در شهرستان باید ادارات لوازم کاهنده مصرف آب را نصب کنند تا ۳۰ درصد مصارف کاهش یابد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه باید چاه‌های اضطراری برای حفظ باغات در شهرستان حفر شود، گفت: ژنراتور اضطراری در ادارات تعبیه شده و نهایت صرفه‌جوئی در مصارف آب و برق را لحاظ کنند.

شیشه فروش با اشاره به اینکه هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان خوانسار تحت آبیاری کم فشار قرار گرفته است، افزود: ۳۰۰ هکتار در سال‌های گذشته لوله‌گذاری و همچنین ۴۰ کیلومتر پوشش انهار انجام شده است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته غرامت بیمه کشاورزی شهرستان ۲۰۰ میلیون تومان بوده که پرداخت شده است.

خبرنگار معصومه فصاحت

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها