چاپ این خبر
کد خبر : 86286
۲:۱۸ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
فرماندار خوانسار عنوان کرد

انتقاد از عدم تعهد بیمه برای پرداخت خسارت به کشاورزان

فرماندار خوانسار گفت: به دلیل عدم پرداخت خسارت محصولات کشاورزی از سوی بیمه، کشاورزان دیگر از بیمه محصولات کشاورزی استقبال نمی‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، سید حسن شفعتی عصر امروز در ستاد مدیریت بحران شهرستان خوانسار اظهار کرد: دبی انهار ۱۱ گانه شهرستان که از سرچشمه خوانسار منشعب می‌شود، در سال‌های گذشته ۳ هزار لیتر در ثانیه بود که این میزان امسال به دلیل کاهش بارندگی‌ها به ۱۴۰ لیتر در ثانیه رسیده است که باید بین کشاورزان تقسیم شود.

وی افزود: اعتراضات شدید از نظر نحوه توزیع آب در انهار پایین‌دست و بالادست بین کشاورزان حدود ۱۰ سال است که صورت گرفته و تاکنون این موضوع رسیدگی و صدور رأی نشده است.

فرماندار خوانسار با بیان این‌که کاهش بارندگی و خشک‌سالی‌ها باغات خوانسار را دچار خشک‌سالی کرده است، گفت: آبیاری نوین با انتقال آب در مزارع روستاهای شهرستان انجام شده است و برای داخل شهر نیز با استفاده از اعتبارت آبیاری نوین انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که در کارگروه اشتغال شهرستان اعتبارات اشتغال روستائی به خرید تانکر برای آبرسانی امور دام و احشام اختصاص داده شده است، افزود: به دلیل عدم پرداخت خسارت محصولات کشاورزی از سوی بیمه، کشاورزان دیگر استقبال برای بیمه محصولات ندارد.

فرماندار خوانسار گفت: در سال ۹۵ حدود ۴۰ هکتار و در سال گذشته با پیشگیری‌ها و آموزش‌های لازم یک هکتار از اراضی دچار حریق شده است.

وی افزود: سال گذشته برای نخستین بار ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی راه‌اندازی شد، در روستای ویست ایستگاه آتش نشانی مستقر شده است و اگر دو ماشین آتش نشانی در اختیار بخشداری قرار گیرد از مدت زمان اطفای حریق در روستای خم پیچ و دوشخراط کاسته می‌شود.

شفعتی با اشاره به اینکه در سال جاری ۲۸ میلیارد تومان خسارت در اثر بلاهای طبیعی به کشاورزان و دامداران به جز تب برفکی وارد شده است، افزود: ۶ میلیارد تومان خسارت طوفان، ۲ میلیارد تومان خسارت تگرگ، ۱۱ میلیارد تومان سرمازدگی و ۱۰ میلیارد تومان خسارت به زنبورداران بوده است.

وی تأکید کرد:اعتبار برای استقرار پد بالگرد هلی‌کوپتر در خوانسار تخصیص داده نشده که استقرار پد بالگرد در انتقال سریع مصدومان منجر به نجات جان انسان‌ها می‌شود.

فرماندار خوانسار گفت: برای عبور از بحران خشکسالی نیاز به مجهز شدن کشاورزی به سیتم آبیاری نوین است، به دلیل مشکل انهار ۱۱ گانه استقبال خوبی در شهر نشده و انتظار می‌رود برای ۱۵ درصدی که مردم برای تجهیز سیستم آبیاری نوین باید پرداخت کنند تسهیلاتی در نظر گرفته شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها