چاپ این خبر
کد خبر : 86480
۷:۲۷ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۳

۲۳۰۰۰ نفر در مسابقات قرآنی استان اصفهان شرکت کردند

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: سال گذشته ۲۳ هزار نفر در چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم استان اصفهان در رشته‌های حفظ، قرائت، ترتیل، تفسیر قرآن و غیره شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از تسنیم، یحیی قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره برگزاری مسابقات قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اظهار داشت: سال گذشته ۲۳ هزار نفر در چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم استان اصفهان در رشته‌های مختلف حفظ، قرائت، ترتیل، تفسیر قرآن و غیره شرکت کردند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۱ نفر از استان اصفهان در مرحله کشوری رتبه کسب کردند، افزود: مصطفی اصفهانیان از کاشان رتبه نخست رشته حفظ مسابقات بین‌المللی، ۲ نفر در رشته حفظ ۲۰ جزء برادران، ۳ نفر در حفظ کل خواهران، ۲ نفر در رشته حفظ ۲۰ جزء خواهران و ۳ نفر در رشته تفسیر خواهران در مرحله کشور رتبه‌های برتر را کسب کردند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه ثبت‌نام چهل‌و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به صورت الکترونیکی و حضوری انجام شده است، افزود: این مسابقات در دو بخش خواهران و برادران و در سطوح شهرستانی، استانی، کشوری و بین‌المللی برگزار می‌شود که علاقه‌مندان در رشته‌های حفظ ۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰ جزء و حفظ کل، قرائت و ترتیل و در رشته‌های معارفی شامل حفظ موضوعی، حفظ معارف احادیث، تفسیر قرآن کریم شرکت می‌کنند.

وی گفت: آزمون رشته‌های معارفی به صورت سراسری در کل کشور در تاریخ ۲۰ اردیبهشت سال جاری به صورت الکترونیکی برگزار شده است و نفرات برگزیده هر شهرستان، در تاریخ ۲۱ تیرماه در مرحله استانی شرکت می‌کنند.

قاسمی عنوان کرد: شهرستان‌های سراسر استان اصفهان حداکثر تا ۱۵ تیرماه می‌توانند مرحله شهرستانی رشته‌های قرائت، ترتیل و حفظ را برگزار کنند و افراد برتر ۲۷ و ۲۸ تیرماه در مرحله استانی شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی از رشته‌ها مرحله شهرستانی دارند، تصریح کرد: بخش ویژه آوایی و نغمات دینی این دوره از مسابقات در ۶ رشته اذان، دعاخوانی، همسرایی‌ و همخوانی، مقطع‌خوانی گروهی، انشاء انفرادی و آثار رسانه‌ای دو زبانه و چند زبانه برگزار می‌شود که شرکت کنندگان آثار خود را به تهران ارسال می‌کنند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان یادآور شد: این مسابقات ویژه افراد بالای ۱۸ سال است و مسابقات قرآنی افراد زیر ۱۸ با مشارکت آموزش و پرورش هر سال برگزار می‌شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها