چاپ این خبر
کد خبر : 86494
۳:۱۴ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
معرفی کتاب؛

«گزارشی از زندگی من»

«گزارشی از زندگی من» با عنوان فرعی «یادداشت‌های روزانه سردار شهید علی رضاییان» به اهتمام «جانمراد احمدی» تدوین شده است. این کتاب خاطرات شهید رضاییان از سال ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۲ را شامل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از دفاع پرس، «گزارشی از زندگی من» با عنوان فرعی «یادداشت‌های روزانه سردار شهید علی رضاییان» به اهتمام «جانمراد احمدی» تدوین شده است. این کتاب خاطرات شهید رضاییان از سال ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۲ را شامل می‌شود.

«سردار شهید علی رضاییان» در سال ۱۳۲۶ در فیروزآباد تهران متولد شد و همزمان با پیروز انقلاب اسلامی به همراه عده‌ای از مبارزین انقلابی کمیته دفاع شهری اصفهان را تشکیل داد.

وی در تشکیل سپاه در شهرستان‌های داران، فریدن، خوانسار و مبارکه نقش داشت. در سال ۱۳۵۹ به کردستان مامور شد و در آزادسازی شهر سنندج نقش مهمی ایفا کرد. در یکی از این درگیری‌ها بر اثر اصابت گلوله از ناحیه سر و گلو، به شدت مجروح شد و مدت‌ها در حالت اغماء قرار داشت.

دی ماه ۱۳۶۱ با حضور در تهران با پیشنهاد سردار رحیم صفوی برای راه‌اندازی قرارگاه مقدم حمزه (ع) در منطقه غرب مأمور شد. رضاییان در آبان ۱۳۶۲ قبل از مرحله سوم عملیات والفجر ۴ به شهادت رسید.

قسمتی از متن کتاب:

«صبح ساعت ۵/۳ در پایگاه مدنی از خواب بیدار شدم. ساعت ۵، برای‌ آن‌ها ـ نیروهای پایگاه ـ صحبت کرد و خواست چانچه اشکالی در کار پایگاه می‌بینند تذکر دهند. یکی از برادران گفت: پشت دژ خط مرزی، دیشب یک ایفا روی یکی از بچه‌ها که خواب بوده رفته و او را زخمی نموده.

آمدیم مقر تیپ نجف در شهر خرمشهر با فرماندهان گردان‌های تیپ نجف جلسه بود. آن‌ها را نسبت به مأموریت آینده توجیه کردند، که گردان ۱ و ۳ خط شکن هستند. فرمانده گردان‌های تیپ نجف عبارت یودند از:امینی، ناصحی، رحیمی، میر حسینی، سید رسول حسنی، بیک‌زاده و میردامادی. همچنین نحوه عمل گردان‌ها به شرح ذیل است:‌

تیپ کربلا، دو گردان سوار زرهی به لشکر ۹۲ زرهی مأمور نماید. این لشکر مأمور است از کنار آب شرقی، پدافند به طرف جنوب نماید.

تیپ امام حسین (علیه السلام) از وسط عمل می‌کند با تیپ ۱ لشکر ۹۲ زرهی بالای تیپ امام حسین (علیه السلام) عمل می‌کند، تیپ نجف نقطه مشخصی ندارد.

تیپ ۱۷ قم با تیپ ۲ لشکر زرهی عمل می‌کند و ۴ کیلومتر خط حد دارد.

ضمنا حجت‌الاسلام آذری قمی در قرارگاه فتح سخنرانی نمود و گفت: باید هر عملی که انجام می‌دهیم برای خدا باشد. اگر قدمی که بردارید دشمن خشمگین شود، برای خداست.

یکی از برادران غروب در قرارگاه تیپ نجف در حال شستن قابلمه بود، یک گلوله توپ نزدیکی آو فرود آمد، ترکش آن خورد از این طرف قابلمه و از آن طرفش درآمد و به او آسیبی نرسید.»

«گزارشی از زندگی من، یادداشت‌های روزانه سردار شهید علی رضاییان» به اهتمام «جانمراد احمدی» در ۳۳۶ صفحه مصور تدوین و توسط «ستارگان درخشان» وابسته به مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه صاحب الزمان استان اصفهان در ۳۰۰۰ جلد منتشر شده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها