چاپ این خبر
کد خبر : 86545
۲:۱۲ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوانسار:

۱۰۰۰۰ نفر میهمان سفره واقفان نیک‌اندیش خوانسار

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار گفت: در ماه مبارک رمضان ۱۰ هزار نفر از محل موقوفات منطبق شهرستان خوانسار اطعام شدند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، حسن عمادی اظهار کرد: همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان و در راستای اجرای طرح ضیافت الهی برنامه های متعددی به صورت ویژه در جوار حرم مطهر امامزاده احمد(ع) خوانسار اجرا شد.

وی ادامه داد: از جمله این برنامه ها برپایی محفل انسل باقرآن کریم با حضور قاری بین المللی، برپایی محفل جزخوانی قرآن کریم به صورت روزانه و برگزاری ویژه برنامه لیالی قدر در شب های قدر بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار افزود: همچنین در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی نیز هر روز در ایام ماه مبارک رمضان سفره افطاری ساده از محل موقوفات منطبق جهت اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش در جوار حرم مطهر امامزاده احمد(ع) گسترده شد که ۱۰ هزار نفر از این سفره بهرمند شدند.

حسن عمادی اضافه در ادامه خاطر نشان کرد: بخشی از هزینه این سفره افطاری ساده از محل کمک های مردمی و بخشی دیگر آن نیز از محل موقوفاتی همچون موقوفه آقا میرزا محمد حاج صادق که در ۱۳۰۹ هجری قمری وقف شده و اکنون نیز کاربری آن موقوفه تجاری و خدماتی است و همچنین از محل موقوفه حجت الاسلام حاج سید مهدی میر غضنفری که در سال ۱۳۵۵ هجری شمسی وقف شده است و اکنون در اجاره اداره آب و فاضلاب خوانسار قرار دارد پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در ایام ماه مبارک رمضان ۳۲ نفر مربی قرآنی و قرآن پژوه شرکت کننده در طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم نیز به اردوی زیارتی و سیاحتی شهر مقدس قم و جمکران با هدف تشویق و ترغیب آنان اعزام شدند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار در ادامه گفت: همچنین در ایام ماه مبارک رمضان ۶۰ ختم قرآن کریم نیز از محل موقوفات منطبق با هدف اجرای نیات واقفان نیک اندیش توسط قاریان قرآن کریم اجرا شد.

انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها