چاپ این خبر
کد خبر : 86607
۱۱:۴۲ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
حجت الاسلام پناهیان در سالگرد شهادت شهید حججی:

شهید حججی مظهر یک دفاع مردمی است/ جای خالی امثال شهید حججی در عرصه اقتصاد

حجت الاسلام علیرضا پناهیان گفت: شهید حججی مظهر یک دفاع مردمی است، حججی در میان مردم بود و داوطلب از میان مردم رفت؛ مردم هم محسن حججی را به همین دلیل می‌پسندند و می‌پذیرند و او را قهرمان خودشان می‌دانند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان عصر امروز در اولین سالگرد شهادت شهید محسن حججی در نجف‌آباد با بیان اینکه ادعای مردمی بودن و مردم‌سالاری را غربی‌ها به‌دروغ داشتند و دارند، تصریح کرد: انقلاب و امام (ره) ما حقیقت مردمی بودن یک جامعه را در ایران اسلامی به اثبات رساند.

وی افزود: حضرت امام خمینی (ره) در جریان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، امنیت این جامعه را با مردمی بودن حفظ کردند و مردم بودند که خودشان برای حفظ کشورشان قیام کردند.

استاد دانشگاه و حوزه با اشاره به اینکه مردمی بودن یک حکومت به این نیست که فقط مردم پای صندوق رأی بیایند و بعد بروند خانه بنشینند، گفت: گروه هایی که معلوم نیست با چه ترفندهای رأی آوردن، صادقانه یا غیر صادقانه بر مردم حکومت بکنند.

وی ادامه داد: مردم در دوران دفاع مقدس رأی به نظامی‌ها ندادند که نظامی‌ها بروند دفاع کنند بلکه خودشان در عرصه نظامی‌گری حاضر شدند و از مملکت دفاع کردند.

پناهیان بیان کرد: باید در عرصه مشکلات اقتصادی کشور هم همین اتفاق باید بیافتد، نمی‌شود مردم به یک عده‌ای رأی بدهند آن‌ها بیایند مشکلات حل کنند و مردم در خانه بنشینند.

وی با اشاره به اینکه مردم مانند بسیج که در جنگ حاضر شدند از امنیت دفاع کنند، باید در عرصه اقتصادی هم فعال شوند، اضافه کرد: یک دولت خوب دولتی است که کار را مردمی اداره کند.

استاد دانشگاه و حوزه بابیان اینکه نرم‌افزاری که در امنیت، استفاده کردیم و قدرتمندترین کشور منطقه و بلکه جهان شدیم، باید در اقتصاد هم استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: شهید حججی مظهر یک دفاع مردمی است، حججی در میان مردم بود و داوطلب از میان مردم رفت؛ مردم هم محسن حججی را به همین دلیل می‌پسندند و می‌پذیرند و او را قهرمان خودشان می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه ما در این انقلاب بزرگ‌ترین دستاوردمان مردمی شدن و مردمی بودن و مردمی مقاومت کردن بود، اظهار کرد: نرم‌افزار مردمی مقاومت کردن را به عراق، شام، لبنان و یمن صادر کردیم و این نرم‌افزار دارد بزرگ‌ترین مقاومت‌ها را در منطقه مقابل استکبار جهانی شکل می‌دهند.

پناهیان با تأکید بر اینکه مردم ما درگیر مشکلاتی هستند که ریشه آن به مردمی نکردن اقتصاد از همان زمان پیروزی انقلاب اسلامی برمی‌گردد، بیان کرد: دائماً همه‌چیز را دولتی کردند و دولت‌ها بزرگ و بزرگ‌تر شدند و وقتی بزرگ شدند، فساد، رانت‌خواری و بی‌عرضگی برخی مدیران اجتناب‌ناپذیر
شد و هیچ قوه قضاییه محکمی نمی‌تواند برخورد کند.

وی ادامه داد: همان حرف حضرت امام (ره) را باید گوش کنیم که تا می‌شود نباید کارها را دولتی کرد و کار باید به دست مردم باشد.

استاد دانشگاه و حوزه با اشاره به اینکه هنوز این نرم‌افزار اقتصاد مقاومتی که شرط اساسی آن مرمی شدن اقتصاد است، طراحی، تبیین و ترویج نشده تا تحقق پیدا کند، تصریح کرد: مردمی شدن برخی کارها برای آباد کردن کشور موفق‌ترین حرکت خواهد بود.

وی بابیان اینکه کم آسیب ترین روش برای آباد کردن کشور، همین مردمی کرد اقتصاد خواهد بود، افزود: رهبر انقلاب سال‌هاست صریحاً دعوت به اقتصاد مقاومتی کرند و فرمودند برای اینکه اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا کند باید به نیروهای جوان مراجع کردن و اقتصاد را مردمی کرد.

پناهیان گفت: دولت وقتی بزرگ شد طبیعتاً مدیران نه توانایی پاسخگویی به نیازهای مردم رادارند و نه عرضه و توان کافی برای اداره امور برخوردارند.

وی ادامه داد: مدیران دولتی به‌هیچ‌وجه مانند نیروی‌های مردمی نمی‌تواند کارایی داشته باشد، رانت‌ها و فسادها در کنار کم‌کاری‌ها، مردم را به سطوح خواهد آورد و این وضعیت می‌شود که در کشور در حال حاضر شاهد هستیم.

استاد دانشگاه و حوزه بابیان اینکه جای تعجب و تأسف است که چرا نمی‌توانیم اقتصاد را مردمی کنیم و چرا اجازه اقتصاد مردمی شدن را نمی‌دهند، خاطرنشان کرد: چه افرادی از اقتصاد دولتی و بزرگ بودن دولت‌ها سو استفاده می‌کنند که اجازه مردمی شدند نمی‌دهند.

وی بابیان اینکه همان‌گونه که در مقاومت مرمی قهرمانانی مانند حججی داشتیم باید در اقتصاد هم مدیرانی با شایستگی و خلوص شهید حججی داشته باشیم، گفت: مدیرانی که به‌اندازه شهید حججی شایستگی و صفای باطل ندارند یا خطا می‌کنند و یا خیانت و نمی‌توانند به مردم خدمت کنند.

پناهیان با تأکید بر اینکه شهید حججی برای ما یک‌راه است نه یک فرد، ادامه داد: شهادت برای ما یک اتفاق و حادثه نیست بلکه مرام است.

وی اظهار کرد: خوش‌بین‌ترین افراد وقتی جنگ در سوریه شروع احتمال موفقیت امروز را پیش‌بینی نمی‌کردند؛ تمام جهان بسیج شده و داعشیان را به پیشرفته‌ترین سلاح‌ها مجهز کرده بودند تا دشمنی خبیث‌تر از صدام برای اسلام بسازند.

استاد دانشگاه و حوزه بابیان اینکه وزیر امور خارجه خبیث آمریکا در کتاب خود نوشته با ۷۰ کشور برای راه انداختن داعش مذاکره کردم، تصریح کرد: ما با شهدای کمتر شهدای دفاع مقدس توانستیم بر آن‌ها پیروز شویم و هزاران برابر قدرت ما از دوران دفاع مقدس افزایش پیداکرده است.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها