چاپ این خبر
کد خبر : 86841
۵:۲۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
فرماندار خوانسار:

دانش‌آموزان روح مطالبه‌گری را در مدرسه می‌آموزند

فرماندار خوانسار گفت: دانش‌آموزان با طلب علم در مدرسه قانون‌مداری را یاد می‌گیرند، به قانون وضع شده در کشور اهمیت می‎دهند و با می‌توانند در جامعه به نفع مردم مطالبه‌گری کنند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، منصور کمالی پیش از ظهر امروز در آیین نواخته شدن زنگ مدارس در مدرسه شهیدان علائی و عصاری شهر خوانسار اظهار کرد: ۳۱ شهریور ماه سالروز آغاز هفته دفاع مقدس و یادآور رشادت‌ها و ایثارگری شهدای دانش‌آموزی که برای دفاع از کشور سنگر تحصیل و علم را ترک کردند و در راه دفاع از کشور به شهادت رسیدند.

وی با بیان این‌که با آغاز ماه مهر دانش‌آموزان از محیط عاطفی خانواده برای طلب علم‌آموزی به محیط تعلیم و تربیت راه می‌یابند، تصریح کرد: معلمان حامیان دوم دانش‌آموزان بعد از والدین هستند تا دانش‌آموزان بتواند در طلب علم‌آموزی موفق باشند و به سرمنزل مقصود برسند زیرا دانش‌آموزان آینده‌سازان کشور هستند.

فرماندار خوانسار تصریح کرد: گرچه پاییز به فصل خزان برگ درختان معروف است اما برای دانش‌آموزان آغاز فصل شکوفایی و طلب علم‌آموزی است.

وی گفت: دانش‌آموزان با طلب علم در مدرسه قانون مداری را یاد می‌گیرند و به قانون وضع‌شده در کشور اهمیت می‎دهند، دانش‌آموزان با طلب علم و دانش می‌توانند در جامعه به نفع مردم مطالبه‌گری کنند.

کمالی اذعان کرد: دانش‌آموزان با طلب علم‌آموزی اعتماد به نفس خود را به دست می‎آورند تا بتوانند به مدارج بالای علمی برسند و در موارد مختلف تصمیم‌گیری‌ کنند.

وی با اشاره به اینکه آزادی و آزادگی زیستن از درس‌ها و عبرت‌های عاشورایی قیام امام حسین(ع) است که دانش‌آموزان باید سرلوحه کار خود قرار دهند، گفت: دانش‌آموزان باید در کنار درس خواندن به والدین و معلمان خود احترام بگذراند.

در ادامه رضا دهاقین مدیر آموزش و پرورش خوانسار با گرامیداشت یاد و خاطره ۸ سال دفاع مقدس اظهار کرد: دانش‌آموزان بدانند اگر امروز در امنیت و رفاه به تحصیل علم مشغول هستید به دلیل رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس است.

وی گفت: دانش‌آموزان آیندگان سازان کشور هستند و اگر برای پرورش دانش‌آموزان آنان تلاش شود به مدارج عالی کشور و جایگاه واقعی خود در جامعه خواهند رسید.

مدیر آموزش و پرورش خوانسار با اشاره به این‌که والدین دانش‌آموزان با مدیران مدارس نهایت همکاری را انجام دهند، تأکید کرد: با بازگشایی مدارس برخی خیابان‌های سطح شهر خوانسار که در مسیر مدارس قرار دارد با مشکل ترافیک در هنگام ایاب و ذهاب دانش‌آموزان مواجه می‌شود که ضروری شورای ترافیک به این موضوع اهمیت دهد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها