چاپ این خبر
کد خبر : 86857
۲:۰۹ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۵
رئیس اداره بهزیستی خوانسار:

تلاش بهزیستی کاهش آمار در حوزه آسیب های اجتماعی است

رئیس اداره بهزیستی خوانسار گفت: وجود نشاط اجتماعی جامعه را از بسیاری آسیب های اجتماعی در امان نگه می دارد و در این مورد نیاز به فعالیت و همدلی بیشتری داریم.

به گزارش پایگاه خبر چشمه سار، فرزاد محمدی پور در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به حضور پهبد پورشبانان جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور در شهرستان و تاکید وی بر حوزه پیشگیری به خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی اظهار کرد: تلاش سازمان بهزیستی کاهش آمار به ویژه در حوزه آسیب های اجتماعی است و بر همین اساس بر این بخش از فعالیت های بهزیستی تاکید و اهتمام بیشتری وجود دارد.

وی با بیان این که در جامعه از سلامت اجتماعی غافل شده ایم و باید در صدد بالا بردن سطح نشاط اجتماعی و پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی باشیم گفت: وجود نشاط اجتماعی جامعه را از بسیاری آسیب های اجتماعی در امان نگه می دارد و در این مورد نیاز به فعالیت و همدلی بیشتری داریم.

رئیس اداره بهزیستی خوانسار با تاکید بر حساسیت حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، این بخش از فعالیت های بهزیستی را بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: در سفر جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور به شهرستان و حضور در کارگروه اجتماعی استان نیز بر این مهم تاکیدی بیشتری شد و تلاش های سازمان در شهرستان نیز معطوف به پیشگیری از بیماری ها و جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی است.

وی افزود: بهزیستی در چهار حوزه مشارکت های مردمی و جلب حمایت های عمومی، حوزه اجتماعی و توانمندسازی زنان با محوریت دفترحوزه اجتماعی، حوزه توانبخشی و ارائه خدمات به جامعه معلولان با تمرکز بر اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه و به خصوص بخش های گفتاردرمانی و فیزیوتراپی و حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی به جامعه هدف خود ارائه خدمات می نماید.

رئیس اداره بهزیستی خوانسار با بیان آماری از میزان و تعداد موارد غربالگری شده در شهرستان گفت: در بخش شنوایی سنجی طی شش ماهه اول سال ۹۷ تعداد ۱۴۹ مورد غربالگری صورت گرفته است و علاوه بر پایگاه ثابت شهری مستقر در اداره بهزیستی، پایگاه های سیار روستایی نیز اقدام به ارائه خدمات در این زمینه می کنند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش بینایی سنجی افزود: در سال ۹۶ تعداد یک هزار و ۱۰۰ مورد مراجعه کودکان سه تا شش سال برای بینایی سنجی را داشته ایم و از ابتدای مهر ماه امسال نیز خدمات بینایی سنجی برای این رده سنی انجام خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح آگاه سازی برای پایه های دهم و یازدهم تحصیلی با همکاری آموزش و پرورش نیز در دستور کار بهزیستی قرار دارد.

محمدی پور هم چنین به اقدامات دفتر مشاوره حوزه پیشگیری در شش ماهه نخست سال ۹۷ نیز اشاره کرد و افزود: طی این مدت ۹ دوره کارگاه های آموزش فرزندپروری، آموزش های پیش از ازدواج، مهارت های خانوادگی و زندگی خانوادگی در سطح شهرستان برگزار شده است.

وی خاطر نشان کرد: در حوزه پیشگیری از ایدز و آشنایی با آسیب های فضای مجازی نیز پنج کارگاه آموزشی به همراه نمایشگاه برپا شده و مورد استقبال مردم شهرستان قرار گرفته است.

وی هم چنین در خصوص احداث واحدهای مسکن مددجویی گفت: در هفته دولت دو واحد مسکن مددجویی افتتاح شد و تا پایان سال نیز سه واحد دیگر افتتاح می شود.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها