چاپ این خبر
کد خبر : 86879
۷:۲۳ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۵
آذری‌جهرمی مطرح کرد

تخصیص ۲۰۰ میلیون تومان برای بازسازی ساختمان‌های اداره پست خوانسار و گلپایگان

برای بازسازی ساختمان‌های اداره پست خوانسار و گلپایگان، ۲۰۰ میلیون تومان تخصیص داده شد، این بازسازی به اندازه‌ای است که عبور و مرور و تکریم ارباب رجوع تسهیل شود و دیوان‌سالاری نمی‌کنیم؛ جلوی هرگونه تشریفات اداری و ساختمان‌سازی جدید اداری گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، محمد آذری جهرمی شامگاه سه‌شنبه در جلسه شورای اداری گلپایگان اظهار کرد: شهر گلپایگان و خوانسار به دیار علما مشهور است و موطن بزرگان علم و دین چه در سابق و چه در حال است و این نشان از اصالت قابل توجه مردم این منطقه دارد.

وی با بیان این‌که این دو شهرستان دارای ظرفیت توسعه گردشگری هستند، افزود: اقدامات زیادی در یکس ال گذشه توسط اپراتور همراه اول در این منطقه از نظر زیرساخت‌های شهری و روستایی انجام شده است و مردم بر این امر صحه می‌گذارند؛ تمرکز روی مناطق گردشگری حائز اهمیت است زیرا زیرساخت مخابرات برای توسعه گردشگری مهم است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این‌که زیرساخت توسعه ارتباطی دو روستای وانشان و کوچری هدف‌گذاری شده است، خاطرنشان کرد: وانشان هم اکنون به اینترنت نسل ۴ همراه اول و ایرانسل مجهز شده است و قابلیت دریافت پهنای باند را نیز دارد، اگر در گوشی همراه قابل دریافت نیست باید رومینگ خود را روشن کنند.

وی در ادامه گفت: در روستای کوچری به دلیل ممانعت منابع طبیعی و عدم تملک زمین برای احداث سایت نیاز به همکاری داریم که تجهیز این دو روستا تا پایان امسال باید تمام شود.

آذری جهرمی ابراز کرد: برای بازسازی ساختمان‌های اداره پست خوانسار و گلپایگان، ۲۰۰ میلیون تومان تخصیص داده شد، این بازسازی به اندازه‌ای است که عبور و مرور و تکریم ارباب رجوع تسهیل شود و دیوان‌سالاری نمی‌کنیم؛ جلوی هرگونه تشریفات اداری و ساختمان‌سازی جدید اداری گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد ۹ شعبه روستایی پست بانک طبق مأموریت انجام شده است، هزینه اجرایی پست بانک از هزینه در آمدی بیشتر است، چون باید در مناطق محروم ایجاد شود؛ از مسؤولان منطقه‌ای درخواست می‌کنم گردش مالی خود را به پست بانک‌ها انتقال دهند تا این مراکز خدمت در مناطق محروم پایدارتر بمانند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: در دو شهرستان گلپایگان و خوانسار ۲۱ روستا که شامل ۹ روستا در گلپایگان و ۱۲ روستا در خوانسار می‌شود فاقد اینترنت هستند که برنامه ایجاد آن آماده شده و تا پایان سال مشکل آن‌ها حل می‌شود.

وی همچنین مطرح کرد: از ایجاد اندیشکده اقتصاد دیجیتال در منطقه استقبال می‌کنیم که ظرفیت اندیشه یک منطقه را برای توسعه اقتصاد کشور استفاده کنیم، در این مورد هم همکاری لازم چه مالی و چه معنوی به شرط عدم ساختمان‌سازی جدید صورت خواهد گرفت.

آذری جهرمی با اشاره به این‌که عموم مشکلات کشور از نبود اندیشکده‌ها در کشور ناشی می‌شود، عنوان کرد: امروزه اول مشکلی پیش می‌آید بعد به فکر حل آن می‌افتیم در حالی که اندیشکده در همه حوزه‌های سیاست داخلی، خارجی و اجتماعی نیاز است و نحوه عملکردی آن باید این باشد که سخن کسی که اندیشه بلندی دارد بر سخن کسی که صدایش بلندتر است بنشیند؛ از ایجاد اندیشکده در مراکز دانشگاهی دو شهرستان حمایت می‌کنیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها