چاپ این خبر
کد خبر : 86988
۱۱:۴۵ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
علی رغم مشکلات اقتصادی؛

مردم تمام قد برای خدمت به زوّار اربعین به میدان آمده اند

مسئول هیأت امناء موکب حضرت زینب (س) خوانسار از برپایی موکب در کربلا به کمک های مردمی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، بهرام شاهوردی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری از برپایی این موکب در شارع الوائلی مجاور مجمع فاطمه الزهرا مقابل مرکز أسواق الوارف در کربلای معلی خبر داد.

وی با بیان این که همکاری و کمک های مردم شهرستان برای برپایی موکب حضرت زینب (س) در ایام اربعین بیش از سال قبل بوده است اظهار کرد: امسال با اتکاء به کمک های مردمی تعداد ۱۰ ماشین سنگین از نذورات و هدایای مردم شهرستان به موکب بارگیری شده که از رشد خوبی نسبت به سال گذشته برخوردار بوده است و امروز با کسب مجوزهای لازم به کشور عراق منتقل می شود.

مسئول هیأت امناء موکب حضرت زینب (س) خوانسار با تاکید بر این که تمامی کمک های انجام شده به موکب حضرت زینب (س) شهرستان خوانسار مردمی بوده است تصریح کرد: برپایی و تجهیز این موکب وابسته به هیچ ارگان و نهادی نبوده و به طور کامل با اتکاء به کمک های مردمی این موکب راه اندازی و تجهیز شده است.

وی افزود: علی رغم ضعف معیشتی، مردم ولایی و حسینی خوانسار اقلامی مانند چادر، داربست فلزی، پتو، ظروف یک بار مصرف، فرش، موکت، تانکرآب، یخچال فریزر، کولر، تنور گازی، آبگرمکن، پنکه، چرخ گوشت، حبوبات، گوشت، آب معدنی، دوغ، قند و چای و برخی دیگر از اقلام غیرنقدی موردنیاز موکب را تامین و اهدا کرده اند.

مسئول هیأت امناء موکب حضرت زینب (س) خوانسار به حضور پرسنل خدماتی در موکب حضرت زینب (س) نیز اشاره کرد و افزود: به همراه این کاروان تعدادی جوشکار، برقکار، نانوا، آشپز، فیلم بردار و عکاس نیز خواهند بود تا در انجام امور خدماتی و تدارکاتی موکب و خدمت به زائران امام حسین (ع) در ایام اربعین اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد: سال قبل تعداد ۲۰ هزار پرس غذا توسط موکب حضرت زینب (س) خوانسار در بین زائران اربعین سیدالشهداء توزیع شد و امسال نیز این موکب از روز اول تا ۱۰ آبان آماده ارائه خدمت به زائران امام حسین (ع) در کربلا خواهد بود.

شاهوردی هم چنین به اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی در ایام حضور در مراسم اربعین اباعبدالله نیز اشاره کرد و گفت: در سال گذشته موکب شهرستان خوانسار اقدام به برپایی برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی شامل اجرای مراسم مداحی و سینه زنی، سخنرانی، بیان احکام شرعی، قرائت زیارات و ادعیه، برپایی نماز جماعت در تمام اوقات شرعی، جلسه قرائت قرآن، توزیع سی دی عزاداری های خوانسار و برپایی سینه زنی سنتی خوانسار اقدام کرد.

وی اضافه کرد: خدمت به زائران امام حسین (ع) در موکب افتخار بزرگی است و سال گذشته نیز موکب حضرت زینب (س) خوانسار در بین ۱۵۰۰ موکب ایرانی جزء ۱۰ موکب برتر معرفی شد و مورد تقدیر قرار گرفت.

مسئول هیأت امناء موکب حضرت زینب (س) خوانسار با اعلام شماره حساب های موکب برای دریافت نذورات و کمک های نقدی خاطر نشان کرد: شماره حساب سیبا موکب ۰۱۱۱۳۰۷۱۸۱۰۰۷ و شماره کارت جهت پرداخت الکترونیک ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۱۴۱۷۴ نیز آماده دریافت کمک ها برای برپایی موکب حضرت زینب س در کربلای معلی است.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها