چاپ این خبر
کد خبر : 87077
۱:۳۳ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۸
مدرس حوزه مطرح کرد:

شهادت سیدالشهدا (ع) برگ برنده خداوند در برابر شیطان است

خداوند تنها عمل خالص را می پذیرد و ناب تر، خالص تر و پاک تر از عشق به اباعبدالله نمی توان چیزی در این عالم یافت و خداوند نیز به رسول(ص) خود می فرماید به آنها بگو که از ایشان چیزی جز مودت ذوالقربی نمی خواهید.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، حجت الاسلام محسن رجایی در مراسمی که در هیئت باب الحوائج حسینی خوانسار برگزار شد با اشاره به سابقه روضه خوانی از ابتدای خلقت حضرت آدم (ع) اظهار کرد: با هبوط حضرت آدم (ع) به زمین و ایجاد حالت فراغ در وی نسبت به بهشت، حضرت آدم(ع) و حوا اقدام به توبه کردند، اما خداوند از آنها خواست برای قبول توبه و جبران گذشته او را به پنج اسم قسم بدهند.

وی افزود: خداوند کلماتی را به آدم (ع) آموخت تا به واسطه آنها توبه کند و خداوند را به این اسماء بخواند، اما در این بین از خداوند سوال کرد که چرا در هنگام یاد کردن از چهار نام اول احساس نشاط و بهجت می کند و در نام پنجم وجودش پر از حزن شده و اشکش جاری می شود.

این مدرس حوزه با بیان این که خداوند می توانست قضیه شهادت امام حسین (ع) را از حضرت آدم (ع) مکنون نگه دارد گفت: خداوند از همان ابتدای خلقت فرشته خود جبرییل را می فرستد تا ماجرایی که هنوز رخ نداده است را بیان کند و از اول خلقت مجلس روضه خوانی برپا می کند.

وی اضافه کرد: با این کار خداوند متعال از ابتدای خلقت برگ برنده خود را در برابر شیطان رو کرده است، چرا که شیطان قسم یاد کرده که همه را جز مخلصین گمراه خواهد کرد و به همین دلیل خداوند نیز از همان ابتدا برگ برنده خود یعنی امام حسین (ع) را رو می کند.

حجت الاسلام رجایی با بیان این که کسانی که پیروان سیداشهدا (ع) بوده و دست به دامان امام (ع) می شوند، رنگ و بویی از مخلصین پیدا می کنند افزود: اگر می خواهیم ببینیم این گونه هستیم باید به خود مراجعه کنیم که آیا در ارتباط با امام (ع) و عرض ارادت به ایشان اهل چرتکه انداختن هستیم و آیا تنها امام(ع) را برای رفتن به بهشت دوست می داریم.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) در خصوص اراده خیر خداوند نسبت به بنده ای که محبت سیدالشهدا (ع) و زیارت آن حضرت را در دل داشته باشد عنوان کرد: خداوند تنها عمل خالص را می پذیرد و ناب تر، خالص تر و پاک تر از عشق به اباعبدالله نمی توان چیزی در این عالم یافت و خداوند نیز به رسول(ص) خود می فرماید به آنها بگو که از ایشان چیزی جز مودت ذوالقربی نمی خواهید.

وی خاطر نشان کرد: در کنار انجام واجباتی چون نماز، روزه، خمس، زکات و حج آن عملی که اجر رسالت است مودت فی القربی است و کسانی که حسینی هستند نماز خوان ترین بندگان خدا بوده و نمازهایشان نیز به گونه دیگری است.

این مدرس حوزه تاکید کرد: بر همین است که امام خمینی (ره) نیز محرم و صفر را باعث زنده ماندن اسلام بیان می کند زیرا دینی که سینه زن ندارد، دینی که شور ندارد و دینی که هیاهو ندارد اثری در پی نخواهد داشت.

وی افزود: ایسم های مختلفی که بشر ساخته است مشتی قواعد خشک و بی روح است که کسی را به سمت خود نمی کشد، اما در مقابل جاذبه مغناطیس سیدالشهدا(ع) قرار دارد که باید دید در این عالم چه کرده است.

حجت الاسلام رجایی عنوان کرد: همین عشق و جاذبه دو کشوری که هشت سال با یکدیگر جنگیدند را امروزبه گونه ای به هم نزدیک کرده است که شعار حب الحسین یجمعنا سر می دهند و آیا از این معجزه بالاتر هم وجود دارد.

وی با بیان حدیثی از رسول خدا(ص) در خصوص شعله ور بودن حرارت حسینی در دل محبان سیدالشهدا(ع) گفت: برخی در این میان ممکن است اظهار کنند که کمتر این شعله و حرارت را در دل احساس می کنند، باید به این افراد گفت اگر می خواهید این محبت شعله بکشد و حرارت داشته باشد باید ارتباط خود را اباعبدالله (ع) تنگاتنگ کنید و برای این کار باید به زیارت سیدالشهدا (ع) رفت و برای دستگاه امام حسین(ع) هزینه کرد و در این دستگاه خدمت نمود.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها