چاپ این خبر
کد خبر : 87267
۵:۰۳ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲
در اولین اجلاس نماز خوانسار مطرح شد؛

لزوم همکاری همه ارگان ها برای ترویج و توسعه فرهنگ نماز

اولین اجلاس نماز شهرستان خوانسار با عنوان شیوه ها و مهارت های دعوت به نماز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، اولین اجلاس نماز شهرستان خوانسار با عنوان شیوه ها و مهارت های دعوت به نماز روز پنج شنبه ۲۹ آذرماه سال جاری با حضور حجه الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان، حجه الاسلام خواجه کریمی امام جمعه شهرستان، کمالی فرماندارشهرستان، جمعی از مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی، فرهنگی و اقشار مختلف مردم در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور شهرستان خوانسار برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، کمالی فرماندار شهرستان ضمن خیر مقدم، از زحمات خالصانه حجت الاسلام موسوی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان قدردانی کرد.

وی با بیان این که اقامه نماز در جامعه باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود بر برگزاری نماز جماعت در ادارات، مدارس و دانشگاهها تأکید کرد.

در ادامه حجه الاسلام موسوی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان، ضمن ارائه گزارشی از روند مراحل برگزاری اجلاس بر لزوم برنامه ریزی جدّی برای فعالیّت های فرهنگی شهرستان با محوریّت نماز تأکید کرد و ایجاد دغدغه بیشتر بین مدیران، کودکان، نوجوانان، جوانان و اقشار مختلف جامعه برای اقامه نماز را خواستار شد.

حجه الاسلام خواجه کریمی امام جمعه شهرستان  نیز در این برنامه با اشاره به آیه شریفه « انّ الصلوه کانت علی المؤمنین کتابا موقوتا» افزود ترویج و توسعه فرهنگ نماز بین مردم و به ویژه کودکان و نوجوانان نیازمند کار جمعی و مشارکت تمامی دستگاه ها و نهادهای مرتبط است.

امام جمعه شهرستان با بیان این که جامعه جهانی تحت تأثیر امواج تبلیغاتی بیگانگان رو به گسترش فساد و بی بندوباری است، از مهمترین آثار نماز را جلوگیری از فساد ومنکرات دانست.

در ادامه حجت الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین در برگزاری اجلاس نماز با اشاره به پیام مقام معظم رهبری (مدّ ظلّه العالی)، آموزش و پرورش را مخاطب اصلی این پیام دانست و تأکید کرد: تمامی دستگاه ها و نهادهای مرتبط جهت ترویج وتوسعه فرهنگ نماز بین مردم و به ویژه کودکان و نوجوانان با ستاد اقامه نمازشهرستان همکاری بیشتری داشته باشند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان، عدم آگاهی و بینش و دانش عموم مردم نسبت به نماز، ضعف در تبلیغات نمازی، ضعف اعتقادات به ویژه معاد، ضعف هویّت دینی، عملکرد بد برخی از مسئولین، دعوت ناشیانه والدین و تنبلی را از جمله موانع اقامه نماز در جامعه به ویژه در میان نسل جوان دانست.

حجه الاسلام رنجبر همچنین تأکید کرد: برنامه های آموزشی نماز در دوران مدارس باید همه جانبه و فراگیر باشد تا شمار بیشتری از دانش آموزان به خواندن نماز ترغیب شوند.

لازم به ذکر است در این اجلاس از تعدادی از فعالیّن و خادمین نماز با اهدای لوح تقدیر شد. همچنین دانش آموزانی که به اجرای سرود با موضوع نماز پرداختند، هدایای خود را از کمالی فرماندار شهرستان دریافت کردند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها