چاپ این خبر
کد خبر : 87363
۳:۰۸ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۸
فعال فرهنگی و رسانه ای:

گفتمان انقلاب اسلامی گفتمان آینده سازان ظهور است

حجت الاسلام رجایی گفت: گفتمان انقلاب اسلامی گفتمان آینده سازان ظهور است و هر گونه کوتاهی در این مسیر خیانت بزرگی محسوب می شود که جبران ناپذیر است؛شاکر بودن به معنای آن است که نعمت را شناسایی کنیم و در مقام عمل بیشترین بهره برداری را از آن داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام محسن رجایی به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ضمن تبیین آیه شریفه « لن شکرتم لازیدنکم» و اهمیت مسئله شکر در تداوم و فزونی نعمت های الهی به ویژه نعمت انقلاب اسلامی اظهار کرد: خداوند در این آیه شریفه می فرماید اگر شاکر نعمت های الهی باشید خداوند شما را زیاد می کند و این بدان معنا است که خداوند به انسان و روح او برکت و فزونی می بخشد.

وی افزود: به همان نسبت که شکر چنین نتیجه ای در بردارد، درک و معرفت نسبت به نعمت نیز اثر بیشتری در فزونی و برکت آن به دنبال خواهد داشت و اگر انسان بیشتر به نعمت های الهی و اثر آن در زندگی خود توجه کند به طور طبیعی اثر این مسئله آن است که شاکر باشد.

این فعال فرهنگی یکی از وجوه نصرت الهی به خصوص برای ملت ایران، که بر اثر قدردانی از نعمت انقلاب اسلامی تحقق یافته است را وجود شخصیتی چون حضرت امام (ره) دانست و ادامه داد: رهبریِ پیرمردی ۸۰ ساله که با محاسبات ظاهری و چه پیش از انقلاب و پس از آن بارها جان ایشان در حوادثی چون تبعید ۱۵ ساله، کودتای نوژه و بیماری جسمانی به خطر افتاد، اما اراده خداوند بر این بود که این شخصیت برای ملت ایران حفظ گردد.

حجت الاسلام رجایی با تاکید بر تحقق اراده الهی در حفظ ملت ایران در برابر دشمنی های خصومت آمیز مستکبران علیه انقلاب اسلامی تصریح کرد: کمر هر ملتی در برابر اجرای انواع و اقسام کودتا، جنگ های نظامی، فرهنگی، اقتصادی و تحریم ها می شکند، اما خداوند متعال اراده کرده است این نظام زمینه ساز ظهور باشد.

وی اضافه کرد: کشور ایران دارای برجستگی های ویژه، موقعیت جغرافیایی، ذخائر و نیروی انسانی ممتازی است و خداوند این سرمایه را در این منطقه متمرکز نموده است، در حالی که می توانست این سرمایه را در نقطه دیگری از عالم قرار دهد، اما اراده خداوند فوق همه اراده ها و محاسبات انسانی می باشد.

این فعال فرهنگی و رسانه ای با اشاره به توجه و تمایل دل های مردم نسبت به انقلاب و حضرت امام (ره) و وجود مجاهدان و شهدا در عصر کنونی این مسئله را از نشانه های اراده الهی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر نیز بر خلاف اقداماتی که برای تغییر باورهای مردم انجام می شود، اما ملت ایران پایبند این مسیر می باشند و اگر برخی نیز روش خود را تغییر دهند و در همان مسیری که امام (ره) بودند قرار گیرند به طور مسلم هیچ بن بستی وجود نخواهد داشت.

این کارشناس مذهبی خاطر نشان کرد: شاکر بودن به معنای آن است که نعمت را شناسایی کنیم و در مقام عمل بیشترین بهره برداری را از آن داشته باشیم.

حجت الاسلام رجایی در ادامه صحبت های خود به موضوع دستگیری گزارشگر شبکه پرس تی وی در آمریکا نیز پرداخت و این حادثه را ناشی از عملکرد درست رسانه ای مرضیه هاشمی در انعکاس واقعیت های عالم و قرار دادن این واقعیت ها در مسیر درست رسانه ای در همراهی با انقلاب اسلامی بیان کرد و افزود: مرضیه هاشمی در مصاحبه های خود به اعلام جنگ نرم از سوی رهبر انقلاب تاکید داشت و از موضع ضعیف رسانه های انقلاب و نظام در برخورد با جنگ نرم ابراز تعجب می کرد.

وی اضافه کرد: گفتمان انقلاب اسلامی گفتمان آینده سازان ظهور است و هر گونه کوتاهی در این مسیر خیانت بزرگی محسوب می شود که جبران ناپذیر است و موقعیت کنونی شرایطی را رقم زده است که پیش از این حتی برای ائمه اطهار (ع) رخ نداده بود و این آمادگی وجود دارد تا ادبیات شیعه اثنی عشری در جهان گسترش یابد.

این فعال فرهنگی موفقیت نظام در حضور نظامی اش در منطقه و تاثیر آن در محاصره اسرائیل را از دستاورد انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: در عرصه فرهنگی نیز ما می توانیم هژمونی و منابع را به سمت خود تغییر دهیم و راه حل مسائل کشور نیز آن است که مردم یک نه بزرگ به عده ای که مانع اجرایی شدن فرامین امام (ره) و رهبری انقلاب هستند بگویند و راه نجات ملت ایران و جهان اسلام نیز تمسک به فرامین امام (ره) و رهبر انقلاب است تا این که زمینه ظهور محقق شود.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها