چاپ این خبر
کد خبر : 87391
۱۲:۱۹ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۳
رییس شورای اسلامی شهر خوانسار:

انقلاب اسلامی یک فرصت تاریخی و در معرض قضاوت آیندگان است

رییس شورای اسلامی شهر خوانسار گفت: اکنون که در چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم، آمارهای بین المللی، در نرخ رشد جمهوری اسلامی با توجه به شرایط جنگ و تحریم، بالاتر از بسیاری ازکشورهای در حال پیشرفت کنونی را نشان می دهد، لذا باید ظرفیت های ایران اسلامی را در نظر بگیریم.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، محمدتقی اورعی به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به این که یکی از مهم ترین و مردمی ترین انقلاب های جهان در طول تاریخ، انقلاب اسلامی ایران بوده است اظهار کرد: علاوه بر ویژگی هایی که سایر انقلاب ها دارند، انقلاب اسلامی دارای یک ویژگی منحصر به فرد است و آن اسلامی بودن این انقلاب می باشد که با یک مرجع دینی تبلور یافته و اساس و پایه آن را اسلام و مردم تشکیل داده است.

وی افزود: اولین اصل قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران درباره حکومت جمهوری اسلامی است و بر اساس اصل پنجم قانون اساسی در زمان غیبت امام زمان (عج) ولایت امر و امامت امت بر عهده فقیه عادل، باتقوا، آگاه به زمان و مدیر و مدبر است.

رییس شورای اسلامی شهر خوانسار با بیان این که اهداف این نظام بر پایه ایمان به خدای یکتا، وحی الهی، معاد، عدل، امامت و رهبری و کرامت و ارزش های والای انسان می باشد گفت: انقلاب اسلامی فرصت بسیار خوبی است تا تلاش کنیم و آیندگان نسبت به آن قضاوت نمایند، لذا هر ایرانی باید بداند نظامی که حاکم است چگونه شکل گرفته و بهترین راه شناسایی آن قانون اساسی و عالی ترین مقام رسمی آن رهبر انقلاب اسلامی است.

وی اضافه کرد: این انقلاب، انقلابی است که با نام حسین (ع) شروع شد و همانند انقلاب عاشورا ماندگار است و امروز این انقلاب یک فرصت و یک امانت است و چون بر پایه دین استوار شده است نه بر اساس اهداف انقلاب های دیگر، لذا ماندگار بوده و می ماند.

رییس شورای اسلامی شهر خوانسار با تاکید بر دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته تصریح کرد: اکنون که در چهل سالگی این انقلاب قرار داریم، آمارهای بین المللی، در نرخ رشد جمهوری اسلامی با توجه به شرایط جنگ و تحریم، بالاتر از بسیاری ازکشورهای در حال پیشرفت کنونی را نشان می دهد، لذا باید ظرفیت های ایران اسلامی را در نظر بگیریم.

وی خاطر نشان کرد: در بحث هایی هم چون آموزش، سلامت، مسائل پزشکی و کاهش مرگ و میر نوزادان، در مسائل فرهنگی و علمی، المپیادها و نرخ رشد علمی در فناوری، سوخت هسته‌ای، پرتاب ماهواره، غنی سازی اورانیوم، سلول های بنیادی و در میادین ورزشی باید ببینیم در چه رتبه ای از جهان قرار داریم و البته در بیشتر این موارد جزء برترین های دنیا هستیم.

اورعی نظام و انقلاب اسلامی را دارای برجستگی های بارز در میادین و عرصه های مختلف عنوان کرد و ادامه داد: در مسائل نظامی جزء هشت قدرت برتر جهان هستیم تا جایی که هیچ قدرتی به خود اجازه کوچک ترین حرکت را نمی دهد و هزاران پیشرفت دیگر که از برکت خون شهدا می باشد حاصل شده است و لذا باید این فرصت را غنیمت شمرده و انقلابی که حاصل خون هزاران شهید به خون خفته است بهتر از دیروز و با تمام قدرت پاسداری کنیم.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها