چاپ این خبر
کد خبر : 87502
۱:۱۱ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۸
به وسیله بالگردهای امریکایی:

انتقال عناصر تروریستی داعش به خاک عراق + نقشه میدانی

بالگردهای امریکایی شماری از عناصر تروریستی داعش را از خاک سوریه به عراق انتقال دادند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، سایت خبری «بغداد الیوم» وابسته به عراق به نقل از منابع آگاه اعلام کرد: بالگردهای امریکایی تعدادی از عناصر تروریستی داعش را از خاک سوریه به عراق انتقال داده است.

هم‌زمان با ادامه خروج ساکنان شرق رود فرات در شرق دیرالزور سوریه و همچنین عناصر تروریستی داعش و خانواده‌هایشان، به مناطق تحت سیطره شبه‌نظامیان دموکراتیک سوریه، منابع عراقی اعلام کردند، بالگردهایی امریکایی تعدادی از عناصر تروریستی داعش را از خاک سوریه به عراق انتقال داده‌اند.

به گفته منابع آگاه، امریکایی‌ها مدعی شده‌اند که تعدادی از مجروحان موجود در شرق رود فرات را به پایگاه نظامی «عین الاسد» در استان الانبار عراق انتقال داده‌اند. از سوی دیگر شبه‌نظامیان دموکراتیک سوریه در چند روز گذشته، بیش از ۳۰۰ تن از عناصر تروریستی داعش را که ملیت عراقی دارند را تحویل دولت بغداد داده‌اند.

بر اساس اعلام برخی از رسانه‌ها، هم‌زمان با شکست کامل تروریست‌های داعش در شرق فرات سوریه، امریکا قصد دارند با انتقال شمار زیادی از این عناصر به خاک عراق، این کشور را مجدداً با بحران جدیدی مواجهه کند.

امریکایی‌ها همچنین فرماندهان بلندپایه و نیروهای نخبه داعش را به مناطق نامعلومی در سوریه و عراق انتقال داده‌اند تا از آن‌ها در کشورهایی مانند «لیبی، مصر، افغانستان و …» استفاده کنند.

در همین خصوص خبرگزاری «سانا» سوریه با انتشار گزارشی اعلام کرد: تروریست‌های داعش در یک توافق کامل با امریکایی‌ها قرار است به ازای تسلیم ده‌ها تن طلای به غنیمت گرفته‌شده در مناطق مختلف سوریه و عراق به ارتش آمریکا، آن‌ها را به مکان‌های امنی منتقل کنند.

هزاران تن از عناصر تروریستی داعش به همراه خانواده‌هایشان که عمدتاً ملیت خارجی دارند همچنان در شرق فرات حضور دارند و قرار است امریکا و شبه‌نظامیان دموکراتیک آن‌ها را به‌صورت محرمانه به مناطق اطراف «التنف» در جنوب استان حمص سوریه و همچنین بیابان‌های استان «الانبار» عراق انتقال دهند.

انتهای پیام/ بغداد الیوم

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها