چاپ این خبر
کد خبر : 901
۱۰:۵۲ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۱

بهترین تنباکوی گیاهی کشور را بنام خوانسار می شناسند

نام خوانسار ، در گستره کشور مان و برخی از کشورهای عربی را اگر بیان کنید بدون شک ابتداء تنباکو خوانسار و سپس عسل و دیگر سوغات خوانسار به ذهن شنونده خطور می کند .

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از خبرنامه خوانسار ، تنباکوی گیاهی خوانسار بیشتر در مناطقی مانند قودجان ، تیدجان و تعدادی از روستاهای خوانسار مانند ویست کشت و از برگ و ساقه آن بوسیله قلیان استفاده می گردد .

این تنباکو از گیرائی بالای برخوردار بوده و استعمال آن توانائی خاصی را می طلبد و بجز این محصول تنباکو برازجان و کاشان نیز طرفداران خود را دارد .

نکته اساسی اینجا است که تنباکو کشت شده در خوانسار جوابگوی خوانسار و غرب استان نیز نمی باشد چه برسد به اینکه کل کشور و خاورمیانه را تحت پوشش قرار دهد .

این در حالی است که بسیاری از تنباکوهای کشت شده در خوانسار نیز به استان یزد و همجوار جهت تهیه ناس برای افغانیها ارسال می گردد .

بسیاری از شرکت ها و کارخانه ها با استفاده از برند نام خوانسار و اشتهار این نوع محصول اقدام به عرضه گسترده تنباکو دیگر شهرهای کشور بنام خوانسار نموده اند و از این راه سود هنگفتی را عاید خود کرده اند .

برای نمونه بنده خود در جزیره هنگام قشم جنوبی ترین نقطه کشور و رودسر در شمالی ترین نقطه کشور عرضه تنباکو خوانسار را شاهد بوده ام .

این عرضه بصورت فله ای ، بسته بندی های کوچک و بزرگ و همچنین در بسته بندی های شیک مانند نمونه زیر انجام می پذیرد .

این در حالی است که برخی از مسئولین شهرستان ما از نام بردن تنباکو به عنوان سوغات خوانسار نیز اباء دارند چه برسد به حمایت و دفاع از برند و جلوگیری از سوء استفاده از آن

غرض از نوشتن این مطلب دفاع از استعمال دخانیات و قلیان نیست بلکه دفاع از نام شهرستان است که توسط دیگران مورد سوءاستفاده قرار می گیرد و اگر اقدامی نشود برند عسل خوانسار ، آلوی خوانسار و غیره نیز مانند گلستانکوه مصادره خواهد شد .

چه بخواهید و چه نخواهید بهترین تنباکوی گیاهی کشور را بنام خوانسار می شناسند پس بهتر است بجای پاک کردن صورت مسئله فکری برای استفاده بهتر از این سوغات در راستائی اشتغال زائی ، کسب درآمد و رفاه حال کشاورزان نمائیم .

998555

733333

دیدگاه ها

دوست بزرگوار از توجه شما به این مساله تشکر می نمایم

اما باید توجه داشته باشید که بازاریابی علم روز دنیاست که متاسفانه در ایران بهره کمی از آن برده شده است

شما می فرمایید تنباکو خوانسار در بسته بندی شیک هم عرضه می شود اما هنگامی که طراح و خود تولید کننده حتی نام صحیح انگلیسی تنباکو (tobacco) را بلد نیست و بجای آن کلمه غلط (tombac) که همان ساز تنبک است را پشت بسته بندی خود با فونت درشت می نویسد نمی بایست امیدی که رونق اقتصادی تولید این محصول بنام خوانسار امید زیادی داشت.

ممنون از مطلب مفیدتون

ممنون مطلب مفیدی بود

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها