چاپ این خبر
کد خبر : 9976
۲:۳۲ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۱۹
نوروزنامه خوانسار(قاب ششم):

پارک ملی سرچشمه خوانسار تفرجگاهی زیبا برای گردشگران

خوانسار شهری است خوش آب و هوا با ارتفاع ۲۲۵۰ متر بالاتر از سطح دریا و پوشش گیاهی متنوع که در این میان یکی از مراکز تفرجگاهی و گردشگری خوانسار پارک سرچشمه این شهرمی باشد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار(چشمه سار)، نام خوانسار به صورت خونسار بوده که به معنی چشمه سار است. خان، خانی و خن در فارسی به معنای چشمه است که واژه کردی کانی (چشمه) نیز با آن هم ریشه است. خوانسار در عرض جغرافیایی ۳۳ درجه و ۱۳ دقیقه شمالی و طول جغرافیایی  ۵۰ درجه و ۱۹ دقیقه شرقی در ناحیه ای نه چندان دور از کویر مرکزی ایران در فاصله حدود ۱۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر اصفهان واقع شده است .

خوانسار شهری است خوش آب و هوا با ارتفاع ۲۲۵۰ متر بالاتر از سطح دریا و پوشش گیاهی متنوع که در این میان یکی از مراکز تفرجگاهی و گردشگری خوانسار پارک سرچشمه این شهرمی باشد این پارک با وسعتی حدود۱۵هکتاردرجنوب شهرخوانسارودر دامنه کوه خوانسارقراردارد.  پارک زیبایی که در طول سال و درفصول مختلف  پذیرای میهمانان وگردشگران زیادی از شهرهای استان ودیگر نقاط کشورمی باشد و به دلیل وجودچشمه ها ی آب متعدد ازجمله چشمه مرزنگوش، چشمه شتر خون، چشمه پیر که درجنب آرامگاه شیخ اباعدنان قرارداردازطراوت وزیبائی خاص بر خوردارشده است همچنین وجود جنگل انبوه ازدرختان مختلف دردامنه کوه ومحل های استراحت و سکو های مخصوص مسافران ومیهمانان برجاذبه طبیعی این پارک زیبا افزوده است. چشمه اصلی این پارک ضمن افزایش برزیبای پارک تامین کننده آب کشاورزی خوانسار بوده وانهار ۱۱گانه خوانسار از آن بهرمند می شوند.

01

02

03

04

05

07

07

08

10

13

14

15

12

12

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها